Hasiče ocení za sběr starého elektra

Přepychy/Praha, 30. 10. 2015 - Dobrovolní hasiči z Pardubického kraje jsou nejaktivnější z celé České republiky. Sbor z Přepychů vyhrál doprovodnousoutěž Recyklujte s hasiči" a ocenění v hodnotě třiceti tisíc korun si převezmou již tuto sobotu v Praze na galavečeru vyhlášení letošní Miss Hasička Československa. První místo obdrží šek na třicet tisíc.

Vyhlášení bude doprovázet předávání šeku také na dvacet a deset tisíc korun za druhé a třetí místo v soutěži.
A čím že si hasiči z Pardubického kraje toto ocenění zaslouží? Hodnotilo se období od 1. dubna do konce září letošního roku, kdy byl tento čas věnován sběru vysloužilých spotřebičů.
"Vysbíralo se 16 012 kilogramů, což v přepočtu znamená, že každý v Přepychách odevzdal k recyklaci 174 kilogramů vysloužilých spotřebičů," říká Táňa Modlová z kolektivního systému pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů Elektrowin. Ten stál v roce 2011 u zrodu celého projektu Recyklujte s hasiči.
"Právě koeficient po přepočtu na obyvatele byl rozhodující pro celkové pořadí," dodala Táňa Modlová.
Do projektu Recyklujte s hasiči" se zapojilo už na 1 200 hasičských sborů z celé republiky. Odměny za sesbírané spotřebiče nezískávají jen ty vítězné týmy. Na odměnách, které z projektu hasiči získávají na základě množství shromážděného elektra, obdržel dosud každý sbor průměrně 6 500 korun.