Lichnice a okolí

Chrudim, Heřmanův Městec - v sobotu 4. května 2013 se koná další z komentovaných cyklovýletů v rámci série „Na kole krajem", které pořádá chrudimské Občanské sdružení Altus. Sraz pro účastníky je v 8:30 hodin u vlakového nádraží v Chrudimi odkud pojedeme cyklobusem do Heřmanova Městce, kde přibereme další zájemce. Společně dojedeme do Prachovnic, odkud vyrazíme na okružní jízdu po okolí hradu Lichnice. Nezapomeňte si svačinu a vlastní kolo.

"Trasa povede z Prachovic k Lovětínskému rybníku, zde se podíváme i do stejnojmenné rokle, která je součástí NPR Lichnice – Kaňkovy hory a probíhá zde zajímavý lesnický experiment. Do Lovětínské rokle nahlédneme ještě z vyhlídky Dívčí kámen u Lichnice, zastavíme se také u Žižkova dubu. Přes Podhradí, kde si můžeme prohlednout sochy vyřezávané ze dřeva motorovou pilou, dojedeme až do Vápenného Podola, abychom se něco dozvěděli o místní těžbě vápence," říká průvodkyně tohoto cyklovýletu Naděžda Gutzerová z Občanského sdružení Altus.


„Během výletu bude i čas pro návštěvu hradu Lichnice a dalších pamětihodností nejen při zpáteční cestě do Chrudimi," dodává Gutzerová.


Na cyklovýlet je třeba se přihlásit přes www.osaltus.cz, kapacita míst je omezená a v případě nepříznivého počasí se bude konat v náhradním termínu.


Financování projektu je zajištěno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

opvk hor zakladni logolink rgb cz

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.