Tip na konec prázdnin: Výstava Země živitelka, ale i návštěva soukromého zemědělce

Chrudim - Občanské sdružení Altus pořádá na konci měsíce srpna odbornou exkursi na téma ekologické zemědělství. V rámci předchozích čtyř exkurzí se účastníci mohli podívat například do provozu spalovny, seznámit se s hospodařením v lese či nebo s otázkami z oblasti legislativy. Další odborná exkurze je věnována ekologickému zemědělství.

„Účastníci z řad veřejnosti Pardubického kraje se budou moci podívat v sobotu 31. srpna na výstavu Země živitelka do Českých Budějovic, a poté do obce Malé Chrášťany, kde se uprostřed tajemných lesů a mlčenlivých rybníků ubytují v penzionu Boží oko. V neděli 1. září se pak vydají na královéhradecký Smetanův statek, který obsadil v roce 2012 v soutěži Farma roku stříbrnou příčku," říká projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek.

Zájemci se musí s ohledem na kapacitu přihlásit co nejdříve na webových stránkách www.osaltus.cz. Pro obyvatele Pardubického kraje starších dvaceti let je účast zdarma (ubytování, strava, doprava). Akce je součástí Partnerského projektu dalšího vzdělávání občanů Pardubického kraje v oblasti ekologie a odpadového hospodářství. Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Předposlední odborná exkurse Občanského sdružení Altus v oblasti životního prostředí má už jen pár volných míst.

Program odborné exkurze naleznete zde.

Odborný program Země živitelky 2013 naleznete zde.


Kontakt pro novináře:
Roman Málek, MBA
projektový manažer Občanského sdružení Altus
Tel.: + 420 731 561 465
Web: www.osaltus.cz

 

opvk hor zakladni logolink rgb cz