Kontejnerů na tříděný odpad v Litomyšli přibývá

Z hlediska třídění odpadu se v Litomyšli nemusí vůbec za nic stydět. Naopak. Městu se daří pomalu zlepšovat povědomí o třídění a především tuto činnost občanům usnadňovat. To lze kupříkladu prostřednictvím zlepšení dostupnosti a navýšení počtu kontejnerů na tříděný komunální odpad.

 Až dosud jsme mohli na území Litomyšle najít 239 kontejnerů na papír, plasty a bílé či barevné sklo. Nedávno ovšem přibyla díky společnosti EKO-KOM další desítka nádob a souhrnné číslo se tak přiblížilo k magické hranici 250 kontejnerů. „Do našeho systému je kromě Litomyšle zapojeno dalších 419 měst a obcí v kraji. Společnost EKO-KOM, a.s. dlouhodobě a systematicky podporuje zahuštění sběrné sítě kontejnerů na třídění odpadů. V současnosti jich v Pardubickém kraji je více než 10 tisíc,“ řekl regionální manažer společnosti EKO-KOM, Tomáš Pešek.

A s přibývajícími kontejnery roste i množství vytříděného odpadu. Podle Pavla Jiráně, vedoucího litomyšlského odboru místního a silničního hospodářství se město trvale umísťuje na čelních pozicích v soutěžích v třídění. V roce 2012 se probojovala do finálového kola v soutěži „O křišťálovou popelnici“. „Plast je odvážen 2 až 3x týdně, papír 1 x týdně, sklo podle potřeby. Nápojové kartony se ukládají společně s plasty do žlutých kontejnerů a jsou odváženy k dalšímu dotřídění,“ přiblížil postupy města Jiráň.

Spolupráce se společností EKO-KOM, která podporuje systém třídění odpadu, ovšem nespočívá pouze v bezplatném zapůjčování sběrných nádob, ale i ve finanční podpoře nebo propagací správného třídění. Systémy třídění a následného využití odpadů společnost EKO-KOM podporuje už více než 13 let. Kromě zajišťování sběrných nádob a dalších aktivit spolupořádá také zmíněnou soutěž „O křišťálovou popelnici“ nebo její regionální kolo „O perníkovou popelnici“. Více informací o projektu společnosti EKO-KOM lze najít na www.cistykraj.cz. Další informace o třídění pak nabízí web www.jaktridit.cz.

Kontakt:

Tomáš Pešek, regionální manažer EKO-KOM, a.s.

Tel.: 721 562 554, e-mail.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.