Projekt nádob

Pardubický kraj a společnost EKO-KOM, a.s. ve spolupráci s Regionální rozvojovou agenturou Pardubického kraje realizuje již od roku 2003 projekt "Intenzifikace odděleného sběru a zajištění využití komunálních odpadů včetně jejich obalové složky v Pardubickém kraji".

Cílem projektu je, mimo jiné, pomoci obcím zahustit sběrovou síť na tříděný sběr tak, aby byla snadno dostupná pro občany. Dovybavit obce kontejnery pro sběr jednotlivých komodit (papír, plasty, sklo, kov) a pomoci ke splnění cílů krajského plánu odpadového hospodářství.

V rámci tohoto projektu jsou na žádost jednotlivých obcí zakoupeny kontejnery na tříděný sběr papíru, plastů, skla bílého nebo barevného a kovu. Tyto kontejnery jsou pak obcím zdarma zapůjčeny na dobu neurčitou. Tato nabídka je určena především pro obce, které chtějí zvýšit hustotu sběrné sítě a zvýšit tak svou výtěžnost tříděného sběru.

O zápůjčce nádob je sepsána "Smlouva o výpůjčce", ve které se obec zavazuje provozovat zapůjčené nádoby v systému tříděného sběru a starat se o ně.


Podmínky zapojení

Pro zapojení do projektu musí být obec členem systému EKO-KOM. Pro více informací prosím kontaktujte  regionálního manažera EKO-KOM  

Ing. Stanislava Dokoupila(Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

Nádoby foto

Ukázky nádob na separovaný sběr odpadu, které jsou umísťovány v rámci krajského projektu.

kontejner na papír kontejner na plast  Plast papír spodní výsyp

nádoba pro sběr papíru
objem: 1 100 l
horní výsyp

pro sběr plastů a nápojových kartonů
objem: 1 100 l
horní výsyp
pro sběr plastů a nápojových kartonů
objem: 1 500 l
spodní výsyp
     
bily-zvon zvon-mix   zelený -zvon
nádoba pro sběr bílého skla
objem: 1 500 l
spodní výsyp
nádoba pro sběr bílého a barevného skla
objem: 2 x 900 l
spodní výsyp
O tento kontejner je také možno žádat!
nádoba pro sběr barevného skla
objem: 1 500 l
spodní výsyp